Ідеальна висота стелі

рабочий кабинет

Звичка жити в квартирах з низькою стелею походить з СРСР. До сих пір у вітчизняних ДБН залишився орієнтир на 2,5 метри, що, на думку дизайнерів, критично мало для відчуття повноцінного комфорту. Та й облаштувати гідний інтер’єр простіше, коли висота стелі стартує від 3-х метрів і вище.

Що дає висока стеля? Однозначно, більше повітря і простору в кімнаті, можливість поставити великі вікна, а значить більше світла в приміщенні. Така конструкція кімнати дозволяє організувати багаторівневе освітлення, або заховати системи вентиляції та кондиціонування. Якщо площа самої квартири невелика, а стеля заввишки 4+ метри можна зробити антресольний поверх. Туди добре винести приватні приміщення, наприклад, спальну кімнату.

Суттєвий нюанс: щоб квартира з високими стелями не здавалася «колодязем», ширина стін кімнати повинна бути вдвічі більше висоти стелі. На це варто звертати увагу при виборі квартири від забудовника. Хоча, нечасто сьогоднішній ринок нас балує новобудовами з високими стелями. А шкода…

Так, в квартирах з високими стелями важче самостійно замінити лампочку, або навісити штори – без драбини тут не обійдешся. До того ж, вартість таких квартир, як і ремонт, обходиться дорожче, але якщо розуміти що житло – це всерйоз і надовго, варто задуматися: де ви будете почувати себе комфортніше? Тоді безпомилково визначите, яка висота стелі для вас ідеальна))